16 Şubat 2009 Pazartesi

16 şubat akşamı...


şu anda küçük tatlı yaramazım ana kucağından o minik ayaklarıyla beni tekmelemekte :) çünkü o bilgisayarla oynamak istiyo. ''kar yağıyormuş bak babanın üstü karlanmış'' desemde hiç umurunda değil. hahh! reklamlar başladıııı! en sevdiği reklamsa türkcell'in recep ivedikli reklamı. ardından türk telekom'un jettvell reklamı yani cem yılmaz. espiri anlayışı güzel yani miniğin. cuma günü doktor kontrolü var Ayşe Selin'in. perşembeden tahlilleri yapılacak, rutin bir tahlilmiş 6. aya girerken yapılması gereken. ayrıca bugün Ayşe Selin'im masanın üzerinde duran limonu yakalayıp ağzına götürdü ve yalamaya başladı. babaannesiyle çok güldük çünkü biraz zor aldım elinden tabi resmini çekmeyide ihmal etmedim. bu resim de Ayşe Selin'in ilk toka takma deneyimi. bunun gibi ilk portakal yeme ve limon yalama deneyimleride fotoğraflandı. ayyy beni tekmeliyo hatta ayaklarıyla kolumu kavramaya çalışıyooooo! kocaman bir öpücük konduruyorum o mis kokulu yanağına...

1 yorum:

 1. '' Öğretmenim, tuvalete gidebilir miyim?''

  Yukarıdaki cümle, öğrenim hayatımız boyunca sıkça sorduğumuz sorunların başında geliyor, değil mi? Yıllar sonra, Adıyaman'ın Gerger İlçesi, Kaşyazı Köyündeki Karük İlköğretim Okulu'ndaki manzarayı "Haberturk İnternet Haber Sitesi'nde" görünce; ' Meğer şanslı azınlıktanmışız ' dedim kendi kendime.

  Evet, yanlış duymadınız. Ben ve bu yazıyı okuyan sen, şanslı azınlıktanız. Anadolu'da bir çok okulun türlü fiziki sorunlarını, öğretmen eksikliğini duyardıkta, insanın en temel ihtiyaçlarından birisi olan tuvalet ihtiyacını gidermenin başlı başına bir sorun olduğunu aklımıza getirmezdik. Onca yetersizliklere rağmen Karük İlköğretim Okulu'ndaki bu çağdışı manzarayı eğitim neferimiz Ahmet Elmacı sayesinde öğrendik.

  Haberturk İnternet Haber Sitesi'nde yayınlanan ' Tuvaletsiz Okul ' haberi bizi harekete geçirdi. Hem gelecek nesillere kalıcı bir temizlik alışkanlığı kazandırmak hem de okullarımızın olmazsa olmaz bu fiziki zorunluluğunu hayata geçirmek adına; www.okulumuzatuvalet.org sitesi altında '' Okulumuza Tuvalet '' adlı projeyi hazırladık.

  Karük İlköğretim Okulu'ndaki bu geri kalmış manzara ne ilk ne de son...Fakat bu olumsuz manzarayı düzeltmek bizlerin elinde. Karük İlköğretim Okulu'nda olduğu gibi Anadolu'nun birçok köyünde çocuklar sizlerin desteklerini bekliyor... '' Okulumuza Tuvalet '' projesi ile sizde bu harekete ortak olun...

  www.okulumuzatuvalet.org
  destek@okulumuzatuvalet.org

  YanıtlaSil